Blancco Data Silme Çözümü

Blancco Data Silme Çözümü

Veri silme yazılımları, çok sayıda BT kuruluşuna sürdürülebilir veri sadeleştirme süreçleri için kullanıcıların ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Blancco’nun sunduğu veri silme çözümleri, dünyanın çeşitli yerlerindeki 15’den fazla önde gelen kuruluş ve yönetim organı tarafından test edilerek onaylanmış ve önerilmiştir.

Blancco

 Blancco, veri silme yazılımlarında bir çeşit endüstri standardıdır. Veri silme yazılımları, çok sayıda BT kuruluşuna sürdürülebilir veri sadeleştirme süreçleri için kullanıcıların ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Blancco’nun sunduğu veri silme çözümleri, dünyanın çeşitli yerlerindeki 15’den fazla önde gelen kuruluş ve yönetim organı tarafından test edilerek onaylanmış ve önerilmiştir. Bu yazılım haricinde hiçbir yazılım, yasal makamlar ve test laboratuvarları tarafından uygulanan zorlu testleri bu denli geçemez. Blannco ile veri silme işlemlerinin tamamı önce doğrulanır sonra onaylanır, bu sistem bozulmalara karşı denetim ve koruma sağlar.

Blancco Mobile Device Eraser

   Bilişim kurumlarının zorlu veri sızdırmama standartlarına erişmesi adına, mobil cihazların hassas verilerinin kolay ve güvenli bir şekilde silinmesini sağlar. Yazılım kelime anlamı olarak mobil cihazdan veri silme olarak okunabilir. Bu yazılım sayesinde mobil servis sağlayıcıları ve şirketler, iOS, Windows Phone ve Android işletim sistemlerine sahip tablet ve akıllı telefonlardaki verilerini kalıcı olarak silebilirler.Blancco Mobile Device Eraser yazılımı, akıllı cihazların satıldıktan veya geri dönüştürüldükten sonra silinen verilerinin geri getirilmesine engel olan en güvenilir veri silme çözümüdür.

Blancco Mobile Device Eraser Faydaları

 

 • Etkili ve Hızlı Silme İşlemi: Yazılım, aynı anda 50 adet akıllı cihazın yüksek kapasiteli verilerini silmenize olanak tanır. Bu özelliği sayesinde üretkenliği artar ve işlem süresi azalır. Ayrıca gerçek zamanlı USB bağlantısı sayesinde vakit kaybetmeden çalışılmasını sağlar.
 • Dijital İmzalı, Tamamen Güvenceli Silme Sertifikası: Dijital ortamda imzalanmış silinme sertifikası sayesinde eksiksiz denetim izi sağlanır. Yazılım, uluslararası veri gizliliği yönerge ve yönetmeliklerine uygundur. Bunların içinde ISO 27001 ve ISO 27040 da bulunur.
 • Kullanıcı Dostu ve Esnek Arayüz: Yazılım, kolay ve kullanışlı arayüzü ile rahatça kullanılabilir.
 • Ayrıntılı Raporlama: Silinen her cihaz için tamamıyla şeffaf denetim izi oluşturmak adına kişiye göre özelleştirilebilir ve dijital ortamda imzalanmış sertifikalar sunar.

Blancco Drive Eraser

   Blancco Drive Eraser, sunucu, bilgisayar ve depolama ortamları için güçlü bir veri silme yazılımıdır. Kurumlar, güvenilir güvenlik politikaları oluşturmak ve ortamda bulunan hassas verileri korumak adına her geçen gün yeni adımlar atmaktadır. Bahsi geçen kurumlar bilgisayarlarını, sunucu disklerini ve hassas SSD verilerini bu yazılım sayesinde kalıcı olarak silebilirler. Böylece yüksek maliyet oluşturabilecek veri güvenliği ihlalini azaltabilirler. Patentli veri silme yazılımı sayesinde güvenli bir şekilde verileri silebilir, bu sildiğiniz sabit diskleri yeniden satabilir veya kullanabilirsiniz.

Blancco Drive Eraser Faydaları

 

 • Patentli SSD Silme Yöntemi: SSD diskleri tam olarak temizleyebilen, güvenli hale getirebilen pazardaki ilk yazılımdır.  SSD içerisindeki medyanın en uygun yöntemle temizlendiği bağımsız testlerle doğrulanmıştır. DIPCOG tarafından onaylanan bir çözümdür.
 • Kişisel Gereksinimler için Esnek Dağıtım: Yazılım ile yapacağınız silme işlemlerini tamamen otomatik veya elle kontrol edilebilir hale getirebilirsiniz. MSI (Windows Installer ) paketi olarak dağıtabilirsiniz.
 • BT Güvenlik Uyumu Maliyetini Azaltın: Tamamen güvenli silme garantisi ve dijital ortamda imzalanmış sertifikası sayesinde eksiksiz denetim izi hizmeti sunar. Bu özelliği sayesinde yüksek maliyetli güvenlik önlemleri yerine daha az maliyetli çözümler sunar.

 

Blancco File Eraser

   Yazılım, etkinleştirilen bilgisayarda ve sunucularda kullanıcının seçtiği verileri otomatik veri silme rutinine almak, üst düzey güvenlik sağlamak amacıyla kullanılır. Blancco File Eraser, kurumunuzun veri silme rutinini kolayca yönetmenizi sağlar. Bu sayede hataları minimize eder ve sisteme üst düzey koruma sağlar.

Blancco File Eraser Faydaları

 • Ortam Verileri Güvenle Silinsin: Otomatik hale getirilmiş, verileri parçalama ve silme; hassas verilerin sızdırılmasını önler. Klasörleri ve dosyaları güvenli temizlemek için otomatik rutinler ve kurallar uygular. Harici ve dâhili politika tabanlı planlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca “Etkin Ortamı Silme” özelliği sayesinde silme işlemi sırasında sistemin kesintiye uğramasını önler.
 • Tüm İşlemleri İzleyin ve Raporlayın: HIPAA, PCI ve DSS de dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası çapta düzenleyici kurumlar arasındaki uyumluluğu doğrulanmıştır. Verilerin kurcalanmış olma ihtimaline karşın korumalı denetim izi sağlamak adına gelişmiş raporlama özelliği bulunmaktadır.
 • Kullanım Avantajları ve Şeffaflık: Uzaktan dağıtım ve yükleme ile sisteminize kolayca kurabilirsiniz. Otomatik silmeye ve verimliliği artırmaya yarayan görev otomatikleştirme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca entegre silme ve planlama rutinleri sayesinde iş dünyasındaki iç politika ve süreç bilgisini artırabilirsiniz.

Blancco Management Console

   Yazılım, temel olarak rapor toplama ve veri silmek için bizlere merkezi kontrol noktası sağlar. Belki de şirketlerde en çok ihtiyaç duyulan yazılımlardan biridir. Bu yazılım ile uyumluluk planlarınızı ve politikalarınızı kanıtlayabilirsiniz. Blancco Management Console, yöneticilere ve kullanıcılara veri silme yönetimi sağlamaktadır.  Yazılım, merkezi ve güvenli bir denetim noktası olarak tasarlanmıştır. Tasarlanan bu konsol ile tüm veri silme lisanslarını görüntüleyebilir, her tür yetkiye sahip kullanıcı oluşturabilir ve silme faaliyetlerini izleyebilirsiniz. Verilerin bozulmasına karşı sistemin daha dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca tüm işlemler hakkında denetimlenebilir raporlar toplayabilirsiniz.

Blannco Management Console Faydaları

 

 • İşlemleri İzleyin ve Raporlar Oluşturun: Sistemin gerekli veri silme gereksinimlerini değerlendirir ve paydaşlar arasında en iyi uygulamayı sizlere rapor eder. Ayrıca bu yazılım ile DSS, HIPAA, PCI, FedRAMP ve Cloud Security gibi birçok ulusal ve uluslararası düzenleyici kurumlara karşı korumalı denetim izi oluşturduğunuzu kanıtlamanızı sağlar.
 • İş Süreçlerini Kolaylaştırın: İş akışlarını, politikaları ve süreçlerini basitleştirebilir veya yeniden tanımlayabilirsiniz. Bu yazılım sayesinde bilgi güvenliği bilincinizi artırabilirsiniz. Ayrıca yazılım sayesinde varlık yönetimini için kaynak planlaması ve bütçe tahsisi yapabilirsiniz. Bu sayede varlık yönetiminin genel maliyetini azaltmış olursunuz.
 • Veri Güvenliği Ortamınızı Geliştirin: Blancco Data Eraser Management paketinin tüm çözümleri ile uyumlu olan bilgileri, tek bir ekranda birden fazla kaynaktan izlenebilir. Yapacağınız tüm silme işlemlerini %100 sertifikalandırabilir ve bozulmalara dayanıklı raporlarla kanıtlayabilirsiniz.

Blancco Virtual Machine Eraser

   Blannco Virtual Machine Eraser, sanal makinelere daha fazla ihtiyaç duyulmadığı durumlarda, kurumların tüm verilerinin güvenli ve otomatik bir şekilde silinmesini sağlar. Esnek dağıtım seçenekleri ile kurumlar, bağımsız makinelerdeki verileri silebilir veya üst düzey yönetici katmanındaki komutlarla istediği sanal makineyi hedefleyebilir. Blancco Virtual Machine Eraser, piyasadaki en bilinen Microsoft Hyper-V, Oracle Virtual, VMware gibi sunucu sanallaştırma yazılımlarını destekler.

Blannco Virtual Machine Eraser Faydaları

 

 • VMware, vCenter Server, vCloud Director, Microsoft Hyper-V veya herhangi bir harici portal ile tam entegrasyon sayesinde sanal makinelerinizi otomatik veya manuel olarak güvenli bir şekilde silebilirsiniz.
 • Hedeflediğiniz sanal makine veya makineler ile ilişkili olan tüm dosyaları silebilirsiniz. Bunların içerisinde; sanal makine sabit dosyaları, anlık görüntüler ve yapılandırma dosyaları bulunur.
 • Tek bir komut satırı ile birden çok sanal makineyi kolayca silebilirsiniz.
 • Silme komutu verildiğinde, ESXi ana sunucularında barındırılan sanal makineler otomatik olarak kapatılır ve envanterden silinir.
 • vRealize Orchestrator entegrasyonu sayesinde sanal makineler ve ürünler kolayca güncellenebilir.

 

Blancco Mobile Device Eraser
Blancco Drive Eraser
Blancco File Eraser
Blancco Management Console
Blancco Virtual Machine Eraser

 

 

Demo ve Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişim Kurabilirsiniz

Fotoğraf Galerisi

Adres

Burhaniye Mahallesi Evliyaçelebi Sokak No:6/2 Üsküdar / İstanbul

Telefon

+90 216 557 60 10

 

Bize Yazın

Bilfa Bilgi Sistemleri ve Danışmanlık

© 2017 - Bilfa Bilgi Sistemleri ve Danışmanlık